Požár haly v Mladé Boleslavi. Foto iboleslav.czMLADÁ BOLESLAV - V Nádražní ulici Mladé Boleslavi, přímo proti budově hlavního nádraží, vypukl večer obrovský požár. Plameny během chvíle zasáhly jednu z výrobních hal. Kvůli větru se ale plameny extrémně rychle šířily a přeskočily na další haly. 

Vyhlášen už musel být nejvyšší stupeň požárního poplachu. Hasičům se zatím nepodařilo požár dostat pod kontrolu. Podle prvotních informací začaly hořet haly od hořících palet na venkovním prostranství v jejich blízkosti. Hustý kouř je větrem unášen na město. Hasiči doporučují nevětrat. Největší komplikací je silný vítr, kvůli kterému se plameny extrémně rychle rozšířily na celou halu.

ČTĚTE TAKÉ: Účet za požár haly přesáhne miliardu korun!

Hasiči se podle jejich mluvčího Jana Sýkory také potýkají s nedostatkem vody. Nakonec museli hasiči zřídit několik čerpacích míst, mimo jiné u nedaleké řeky Jizery, ale také hydrantů vzdálených od požáru i několik kilometrů. Dopravu v okolí usměrňují strážníci městské policie, kteří především zajišťují bezpečný výjezd cisteren do čerpacích míst na hlavní komunikace. 

OBRAZEM: Ráno ukázalo zkázu haly po požáru

Na místě zasahuje 23 jednotek a více než stovka profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle Sýkory je u požáru téměř 40 hasičských vozidel. V okolí se pohybují i chemici od hasičů, kvůli měření koncentrací znečištění.

Před půlnocí už nebyly z místa vidět plameny, hasiči mohli dohašovat zbytky haly. Podle prvotních informací se nepodařilo halu zachránit, shořela prakticky celá. 

Požár haly u hlavního nádraží. Požár haly u hlavního nádraží. Požár haly u hlavního nádraží. Požár haly u hlavního nádraží. Požár haly u hlavního nádraží. Požár haly u hlavního nádraží. Požár haly u hlavního nádraží.