Havárie na jezu u malé vodní elektrárny v Hubálově.HUBÁLOV – K jezu na řece Jizeře v Hubálově nedaleko Mnichova Hradiště míří už od včera místní lidé. Kolem poledne se tam prolomila část jezu i stavidel u malé vodní elektrárny.

Něco takového tu místní nepamatují. „No co jsem slyšela, tak to bylo velmi rychlé. Prostě najednou to bylo všechno dole,“ řekla obyvatelka z nedalekého Loukovce, která si poničený jez přišla vyfotit.

„Jde o havárii, při kterém došlo k podemletí pravobřežního pilíře u malé vodní elektrárny a následnému prolomení betonových konstrukcí,“ uvedla k havárii mluvčí Povodí Labe Hana Bendová s tím, že od rána už jsou na místě pracovníci povodí.

Ti se pomocí těžké techniky snaží v betonovém jezu udělat „díru“ a zasypat náhon kamením, aby zabránili vtékání vody do elektrárny, potažmo do už tak hodně zničeného místa. „Následně bude moct být provedena oprava, která potrvá několik měsíců,“ dodala Bendová.

Havárie na jezu u malé vodní elektrárny v Hubálově.Havárie na jezu u malé vodní elektrárny v Hubálově.Havárie na jezu u malé vodní elektrárny v Hubálově.