Nově vznikající cyklostezka v Kosmonosech.KOSMONOSY - Dobrá zpráva letí nejen všem cyklistům. Kosmonosy totiž protne zbrusu nová cyklostezka. Ta povede od silnice I/38 u Tesca směrem ke statku u Debřské ulice.

Stavební firma začala budovat cyklostezku začátkem března. V tuto chvíli je již hotová první část. Cyklostezka představuje smíšenou stezku pro cyklisty i chodce. Povede od silnice I/38 u Tesca, kde navazuje na mladoboleslavskou cyklostezku v Havlíčkově ulici. Vede severním směrem za prodejnou Instatop, kolem bývalého statku k zámku. Následně bude pokračovat ulicí Pod Koupalištěm, v prostoru za Galateou a nad lokalitou Canaba až na hranici katastru s obcí Bradlec, kde stezka naváže na připravovaný bradlecký cyklochodník.

V tuto chvíli je hotová první část, a to od hlavní silnice u Tesca až k Duhové ulici. Stavební firma ale už pokračuje v budování zbylé části od Duhové ulice až ke statku v Debřské ulici.

"Délka celého díla je 1,8 km, šířka stezky je 3 metry. Povrch bude převážně asfaltový, trasa bude v celé délce nasvícena novým veřejným osvětlením a součástí investice, na kterou město Kosmonosy získalo dotaci z prostředků Ministerstva pro místní rozvoj, budou i nové lavičky, odpadkové koše i stojany pro kola," popsal celou cyklostezku na webu města vedoucí Správního odboru Městského úřadu Kosmonosy Michal Šimon

Kompletně hotovo má být do konce října letošního roku.

Nově vznikající cyklostezka v Kosmonosech. Nově vznikající cyklostezka v Kosmonosech. Nově vznikající cyklostezka v Kosmonosech. Nově vznikající cyklostezka v Kosmonosech.