ilustrační fotoMŠENO - Druhý stupeň poplachu museli vyhlásit hasiči kvůli požáru hrabanky v lese u Mšena ve směru k hranicím s mladoboleslavským okresem. Na místo se následně sjelo několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Oheň zasáhl špatně přístupné místo o rozloze zhruba 300 x 300 metrů. "Právě kvůli špatné přístupnosti a většímu množství zasahujících jednotek a techniky, byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Před pátou hodinou odpolední začaly některé jednotky z místa odjíždět, ale i tak na místě stále zasahujeme, místo kontrolujeme termokamerou a dohašujeme poslední ohniska," uvedla před 18. hodinou mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Kromě hasičů z Mělnicka a Mladoboleslavska pomáhali s hašením i hasiči z Libereckého kraje. Celkem tam zasahovalo 11 jednotek. Podle prvotních informací nevznikla v lese žádná škoda. Co bylo příčinou požáru je stále v šetření, avšak hovoří se o tom, že za požárem stojí neuhlídané pálení na veřejném prostranství. Nešlo by dnes o první takový případ. Po celém kraji zasahovali hasiči u několika případů hořících lesů a trávy, jako například v sousedních Milovicích. Stejnou příčinu měl i požár u Kolína, kde rovněž museli hasiči vyhlásit druhý stupeň poplachu.

Kolem sedmé hodiny večerní ale vyjížděli hasiči do Mšena znovu, k dalšímu požáru v lese. Na místě v tuto chvíli stále zasahují.

Hasiči bohužel očekávají, že požárů bude v těchto dnech přibývat. Lidé totiž začínají znovu vypalovat trávu a pálí větší množství rostlinných odpadů v přírodě, což v souvislosti s větrem se velmi rychle může vyhnout kontrole a způsobit mnohonásobně větší požár. V takovém případě hasiči radí, aby lidé ihned volali hasiče.