Most přes Jizeru u Hradiště. Foto iboleslav.czMNICHOVO HRADIŠTĚ - Dlouho očekávaná rekonstrukce most přes Jizeru, který spojuje břehy Mnichova Hradiště s Klášterem Hradiště nad Jizerou, pomalu začíná. Práce tam startují 1. prosince. Hotovo bude až v roce 2024!

 

Roky tam řidiči museli jezdit v zúžení a sníženou rychlostí. "Důvodem pro snížení rychlosti a zúžení průjezdního profilu je špatný stav krajních nosníků mostu. Zúžení mostu jsme provedli na základě doporučení z mostní prohlídky tak, aby tyto nosníky nebyly zatěžovány dopravou. Pokud se nevyskytnou komplikace v rámci stavebního řízení, chtěli bychom realizaci stavby zahájit v druhé polovině roku 2022," uvedla již dříve pro iBoleslav.cz mluvčí krajských silničářů Petra Kučerová. 

Silniční most komunikaci II/268 u Kofoly překročí podle informací města Mnichovo Hradiště denně kolem šest tisíc vozidel. "Přestože dopravní stavba byla otevřena teprve v roce 1986, je ve špatném stavu. Středočeský kraj proto naplánoval demolici mostu a výstavbu nového. Dvouletá uzavírka, kterou si stavba vyžádá, měla začít 14. listopadu, ale neshody nad způsobem značení náhradních tras vedly k jejímu dílčímu posunutí. Objízdné trasy jsou schválené od 1. prosince, podle neoficiálních informací ze strany zhotovitele začne uzavírka platit ve druhém prosincovém týdnu," informovalo město Mnichovo Hradiště.

Pro Mnichovo Hradiště je důležité, že trasa pro nákladní dopravu bude vedena přes Mladou Boleslav a přímo do města budou mít nákladní automobily nad 7,5 tuny vjezd zakázán – mimo dopravní obsluhy. Přesto musíme počítat se zvýšeným objemem osobní automobilové dopravy – řidiči budou uzavírku objíždět přes náměstí, podzámčí a Klášterskou ulicí. Všechny prosíme o respektování dopravního značení.

V průběhu letošní zimy by měl být stávající most rozebrán a na jaře by se měla rozběhnout výstavba mostu nového.

Jeho dokončení je plánované na podzim 2024.

 

Most u Mnichova Hradiště.  Most u Mnichova Hradiště.  Most u Mnichova Hradiště.

ČTĚTE TAKÉ:
Vážná nehoda na mostě přes Jizeru u Hradiště. Přiletěly dva vrtulníky

Komplikace na cestě do Mimoně: Oprava silnice i mostu